Türkiye Kupası final maçında Beşiktaş ile Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştı Trabzonspor. Maç başlama düdüğü çalmadan önce, nedir bilinmez. Kiminle neyle yarışır anlaşılmaz. Neye hizmet eder bilinmez. Hangi egonun esiridir hiç bilinmez Abdullah hocanın. Her dönem sahneye koyduğu takım tertibindeki rotasyonuna takılarak maça başladı. Böylesine maçlarda, her takımı bir adım öne çıkartan takımların motivasyonudur. Onuachu’nun golüyle 1-0 öne geçen Trabzonspor, büyük bir avantaj yakaladı. Ancak, orta alanımızda görev yapan futbolcularımızın her geçen dakikalardan sonra fiziksel olarak rakibin ataklarını öncelikle karşılamaları gerekirken, Beşiktaş’ın orta alanı daha canlı daha istekliydi. Trabzonspor’u kendi kalelerinden uzak tutmadaki gayretleri sonucu belki de ilk yarının otuz beş dakikası siyah-beyazlı ekibinin baskısı ile geçiverdi.

İleride rakibine baskı kurması gereken Trabzonspor iken, BJK’nın baskısı altında da gol göz göre geldi. İki yüzde yüz pozisyonu da kaçıran İstanbul takımıydı. İlk yarının son dakikası golü kalemizde gördük. Bu tür derbi maçlarının sonucu maç bitmeden yorumlanmasa da, ilk yarıyı Trabzonspor’u kaybettiren tek isim Abdullah  Avcı’dır. Gerisi yalandır. İleride tek kalan orta alandan istediği topları alamayan  Onuachu ve Visca  ne yapsın. Hocanın yapacağı hamleler beklenirken, olur mu ona göre her şey yerli yerindeydi. Bu arada ikinci yarı başladı. Beşiktaş, bütün hatları ile sahamızda cirit attı. İşimiz kalmıştı karambollere derken , ikinci gol kalemize girdi. İzle hocam izle .Mademki   VAR’da Hollandalı var ..

Sahada Beşiktaş’ın motivasyonuna motivasyon katan Şansalan gibi hakemlere bekçi düdüğü çaldırmak ise vallahi, billahi günahtır. Nasıl olsa üçünçülüğü yakaladın. Sizin ne işiniz olur kupa şampiyonluğu ile.Allah için size soruyorum Sayın Avcı. Dakika 71. ilk yarı mı iyi oynadık ikinci yarı mı başa baş oynadık? Mademki elinde Trezeguet ve Pepe var. Neden ilk devre ilk on birde oynatmazsın.

Böylesine rotasyonları on kere on beş kere yaptınız. Bir kerecik olsun. Kendi egolarınızla yüzleşme gereği duymadınız mı? Şimdi anladım ki. Problem elinizdeki kadroda değil hocam. Kurtulamadığınız egolardan. İşte gerçek durum 2-2 . Şimdi 3-2 kaybettik . Oyuncu gurubundan değil sevgili hocam Sadece sizin rotasyon egolarınızdan. Allah aşkına bırakın bizi kendi halimize. Bırakın gidin. Yordun bizi Şimdi çıkarsın Lig  TV’ye. Şöyle oldu, böyle oldu . Kaybettik dersin . Egoların kendi içinde kalır.Ne olursa Trabzonspor’a olur. Bizi siz yaktınız hoca siz yaktınız..