Bir dakika uzatma vermişsin. Top kornere çıktı. Süre bitmiş. Atışı kullandırırsın. Savunma topa vurunca maç biter. Devam ettirip Beşiktaş'a penaltı kazandırdın art niyetli. Trabzonspor, Onuach’un bireysel gayreti ile attığı şaheser golden sonra arkaya yaslandı, siyah-beyazlı takımın oyunun seyretti, Orta sahadaki oyuncular Berat, Umut Güneş ve Bardhi sahada yok gibiydiler. Sadece uzun toplarla Onuachu buluşturuldu ancak Nijeryalı kafayla indirdiği toplarda kenardaki iki Trabzonsporlu  Visca  ve Fountas adeta  oyun  değildiler.

Bordo-Mavili takımın dün geceki orta sahasındaki futbolcular çok nazikti.  Beşiktaşlı futbolcular ile girdikleri iki mücadelelerde sürekli yenik çıkardılar. Bence, oyuna 55 dakikada giren Trezeguet ilk 11’de oyuna başlayabilirdi. Siyah-beyazlı takımda ayakta tek adam Ghezzal idi. Ne yazık, ikinci bölgede hangar gibi bir alanı İstanbul takımına bırakan Trabzonspor kalesinde sürekli tehlike ataklar gördü. Eğer kalede Uğurcan gününde olmasaydı farklı bir yenilgi gelebilirdi.

İkinci yarıdaki Trabzonspor 11’i bana göre sahada daha iyi işler yaptı. Ancak yenilen goller savunmanın bireysel hatalarından kaynaklandı. Salih Uçan’ı savunmanın arkasına kaçıran defans bloğu evlere şenlik idi. İkinci 45’de Onuachu’nun kale içinden atamadığı gol pozisyonu ise  bir kırılma anı oldu. Üzülenler ise belli. Olimpiyat Stadı’nın doldurarak Bordo-Mavili takıma destek veren Trabzonspor taraftarlarıydı. Çanakkale Bölgesi hakemi Ali Şansalan ise Beşiktaş’ın adeta kadrolu personeliydi. Yine de teşekkürler Fırtına…