Sevgili hocam Samsunspor maçıyla bu maçın arasındaki farkı anlamış isen, bazen vurdumduymaz rotasyonların beyhude olduğu bir gerçektir. İşte örneği. Lig maçında ayrı bir yoldan, kupa macında ayrı bir yoldan giderken, şöyle bir oynattığın takım on birlerine bakarak ne kadar ucuza puanlar kaptırdığımızı görmüş olmanız lazımdır. Samsun gibi hayatları boyunca maraba olmuş takımların Trabzonspor’a karşı ceket cıkarmalarına bizleri şahit ettin. Trabzonspor’a nasıl geldin, nasıl gittin, tekrar nasıl geldin bizleri ilgilendirmez. Lakin sezon başından beri üstü üstüne farklı nedenleri ortaya atarak.

Farklı takım kadrosuyla sahaya sürdüğün oyuncu gurubunun çoğu maçlarda aciz durumlara düşmesindeki ana sebep sizken, dün akşamki  Trabzonspor, Karagümrük maçındaki kazanma arzusu ve de birbirlerine aşıladıkları güven duygusuyla farklı bir skorla rakibini saf dışı edebiliyorsa  finalde rakibi Beşiktaş önünde farklı bir rotasyona gitmezsiniz  kanısı içerisindeyim ..

Her maçın havası farklıdır. Bunu her sporsever bilirde, her oynadığımız maçlarda ortada iken, yetkide sizde ise galip gelen bir takım kadrosunda sakatlık veya  kırmızı kart dışında olur ki bir oyuncu iki oyuncu rakibin durumuna göre değiştirilebir doğrudur .

Sizin rotasyonlarınız üç dört futbolcuyla değişirken, sayısız maçları kaybettik. Demek istediğim şudur ki, kupayı kopartamazsak, sizin öngörülerinizde bulanıklık olacaktır. Dün akşamki maçta. Bir iki kademe hatası dışında, rakip Karagümrük’ü, Trabzonspor sende kimsin dercesine kupanın dışına attı. Futbol adına elindeki bu kadro normal şartlarda Beşiktaş’ı da  kupanın dışına atabilecek güçtedir . Güçtedir de sizin basit olan bir maçı zora sokacak hamleleriniz bilinmiyor.

Maç bitiyor. Her zaman aynı nakarat daha çok çalışacağız. Eksiklerimizi test edeceğiz . Oynaya oynaya tekrar metoduyla daha iyi olacağız telkini ile hani bana eyvallah misali ..

Düşünür taraftar.Seçimleri kaybettik ki .Yanlışlarımızı test edeceğiz .Sezon bitti şurada kaç maç kaldı ? Trabzonspor’un  misyonu hani şampiyonlukta bu sezon istenilen düzeyde olamamış olabilir ..

Doğruda tek olduğuna göre. Bizim korkumuz ise  motivasyonu ve de sizin yapabilecek olduğunuz rotasyonlardadır. Umarız böyle bir hataya düşmeyiz. Unutmayalımki. Şampiyon olduğumuz sezonda eğer yedi maç daha olsaydı. Kim bilir belki de şampiyonluğu kaybedileceği  bu şehirde çok konuşulmuştur .

Yani uzun söze gerek yok. Trabzon halkı dün akşamki tempolu oynayarak net skorla yenerken, Korkumuz rakip Beşiktaş’tan  değil sizdendir hocam sizdendir .Rakipten değil rotasyonlarından korkarız hocam