Trabzonspor İstanbulspor galibiyetiyle ligde üçüncülük iddiasını devam ettirdi.

Bordo-Mavili ekip 90 dakika boyunca üstün bir futbol ortaya koyduğu maçta İstanbulspor karşısında net bir galibiyete imza attı.

Bu karşılaşmada Trabzonspor adına skorun daha farklı olabileceği gibi kalesinde de goller görebilirdi. Bordo-Mavili oyuncular genel olarak bakıldığında ise iyi bir performans ortaya koydu. Kaldı ki bu maçta sürpriz bir puan kaybı yaşanmış olsaydı üçüncülük yarışında büyük yara alınacağı ortadaydı.

Neyse ki böyle kötü bir senaryo gerçekleşmedi.

Bordo-Mavili ekip rahat bir galibiyete imza attı.

Trabzonspor'da kupada finale kalmanın yanı sıra ligde İstanbulspor karşısında alınan galibiyet ile birlikte moraller iyice yerine gelmiş oldu.

Kupada finale kalan ligde de İstanbulspor galibiyetiyle üçüncülük hedefine bir adım daha yaklaşan Fırtına'da başta teknik direktör Abdullah Avcı olmak üzere yönetim ve futbolcuları kutluyoruz...

1-250


KRİTİK DÖNEMEÇ

Trabzonspor'u önünde üst üste oynayacağı iki kritik karşılaşma beklemekte.

Bordo-Mavili ekip önce ligde üçüncülük yarışında düğümü çözecek Başakşehir ile karşı karşıya gelecek, ardından ise kupada Beşiktaş ile final maçında kozlarını paylaşacak. Tüm Bordo-Mavili renklere gönül veren herkesin arzusu hem üçüncülük hem de kupa şampiyonluğu hedefine ulaşılması.

Hangi hedefte sekteye uğranırsa bu üzüntü verici olacaktır.

Trabzonspor üst üste oynayacağı bu iki maçta hem üçüncülük hem de kupa şampiyonluğuna ulaşabileceği gibi hem üçüncülük hem de kupa şampiyonluğunu da kaybedebilir.

Her şey Trabzonspor'un elinde.

Gerçekten Bordo-Mavili takım kritik bir dönemece girmekte.

Baktığımızda tüm olumsuz durumlara rağmen Trabzonspor'un bu iki hedefine ulaşabilecek güçte olduğunu söyleyebiliriz.

Yeter ki Bordo-Mavili ekip gerçek gücünü sahaya yansıtabilsin.

Aksi takdirde son Sivasspor ve Samsunspor maçlarındaki gibi kötü bir performans tekrarlaması durumunda bu iki hedeften de uzaklaşması kaçınılmaz olacaktır.

Bu iki hedefe ulaşılmasının camia için ne kadar önemli olduğunu gerek teknik heyet gerekse de oyuncu kadrosunun çok iyi bildiğini düşünmekteyiz.

Özellikle futbolcuların bu iki maçta üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmalarını bekliyoruz.

Kri̇ti̇k Dönemeç


BU ORSİC FAYDA SAĞLAR MI?

Mislav Orsic...

Trabzonspor'un sezon başında Southampton'ın takımından transfer ettiği bir oyuncuydu. Bordo-Mavili ekibin en dikkat çekici transferiydi ve kendisinden beklentiler çok fazlaydı. Ancak bu oyuncu sezon başında yaşadığı şanssız bir sakatlık sonrasında uzun bir süre sahalardan uzak kaldı.

İyileşmesiyle birlikte son haftalarda ise yavaş yavaş takımda yer bulmaya başlamış durumda. Ancak bu beklentilerimizin yüksek olan bu oyuncuyu analiz ettiğimizde çok vasat bir performans ortaya koyduğunu görmekteyiz.

Gerçekten 'Bu mu İngiltere ve Hırvatistan milli takımda oynayan oyuncu' demekten kendimizi alamıyoruz doğrusu. Orsic bu performansıyla yeni sezonda Trabzonspor'a hiç bir katkı sağlayamayacağı ortada.

Bu oyuncu ile ilgili nasıl bir tasarrufta bulunulacağını hep beraber göreceğiz.


BU KADAR DA OLMAZ

VAR bakıyoruz her stat da kendisini gösteriyor.

Ancak nedense Bordo-Mavili takımın maçlarında VAR'ın varlığı ile yokluğu hiç belli değil. Trabzonspor'un İstanbulspor maçında da yine net bir penaltısı verilmedi. Samsunspor maçında aleyhine hiç alakası olmayan penaltı verilen Bordo-Mavili ekibin İstanbulspor maçında ise yüzde yüz penaltısı görmezden gelindi.

Gerçekten bu kadar da olmaz.

Bu hakem hataları ligde ve kupada oynanacak kritik karşılaşmalar öncesi kaygı verici bir boyuta ulaştı. İşte burada yönetim iş işten geçmeden harekete geçmeli.

Bu hakem hatalarının hesabı sorulmalı.

Aksi taktirde önündeki hayati derecede önem sahip maçlarında hüsran yaşaması kaçınılmaz olacaktır. Bu hakem hataları ile Trabzonspor'un hedefine ulaşması çok zor olacağı çok açıktır.

Bu Kadar Da Olmaz-1


HATALI TRANSFERE TAHAMMÜL YOK

Trabzonspor'da bir yandan da yeni sezon öncesi transfer çalışmaları devam etmekte. Bazı oyuncularla da anlaşıldığı ifade edilmekte.

Malum Trabzonspor transferde ağzı çok yanan bir ekip.

Umarız bu transferlere imza atan kişiler bu oyuncularının yeteneklerinden iyice emin olmuşlardır. Çünkü Bordo-Mavili ekipte hatalı transfere tahammül yok.

Şimdi baktığımızda rakiplerin kadro kalitesi ortada.

Bu kadrolarını daha da güçlendirecekler.

Takımlarına ne derece yıldız oyuncular aldıkları da malum çok iyi ortada.

Eğer şampiyonluk mücadelesi içerisinde olunmak isteniyorsa en az bu takımlar kadar güçlü bir kadro yapısına sahip olunması şart.

Yeni transferleri ve sahada sergileyecekleri performanslarını büyük merakla beklemekteyiz.

Hatali Transfere Tahammül Yok