KUPA TRABZON’A GELECEK

Ligde şampiyonluk yarışında erken havlu atan Trabzonspor bu sezonki hedefini lig üçüncülüğü ve Türkiye kupası şampiyonluğu olarak belirlemişti.

Bordo-Mavili ekip ilk hedefini ligde adeta final değeri taşıyan maçta en yakın rakibi Başakşehir'i mağlup ederek gerçekleştirdi. Ligin bitime bir hafta kala ligi üçüncü sırada tamamlamayı garantileyerek Avrupa biletini cebine koydu.

İyi bir futbol sonrasında Başakşehir'i deviren Bordo-Mavili ekip kupa finali öncesi de güven verdi. Şimdi beklenti lig üçüncülüğü hedefinin ardından kupada da mutlu sona ulaşılması. Lig üçüncülüğünün ardından elde edilecek kupa şampiyonluğu kötü geçen sezon için de teselli olacaktır.

Trabzonspor Başakşehir maçındaki futbolunun bir tık daha üzerine çıkması durumunda Beşiktaş karşısında da istediği sonuca ulaşacaktır.

İki takımı yan yana koyduğumuzda Bordo-Mavili takımın çok daha ağır bastığını söyleyebiliriz. Yeter ki Bordo-Mavili ekip gerçek futbolunu sahaya yansıtabilsin. Olimpiyat Stad'ında geride kalan yıllarda büyük zaferler elde eden Bordo-Mavili takımın bir kez daha yüzümüzü güldürmesini bekliyoruz.

Bu kupa Trabzonspor'a çok yakışacak doğrusu...

Adsız Tasarım (1)-1

AV DEĞİL AVCI

Abdullah Avcı...

Trabzonspor’un son yıllardaki en büyük başarılarını yakaladığı bir teknik adam.

Ancak her şey bu kadar ortadayken birileri var ki ağızlarından Abdullah Avcı'yı hiç eksik etmemekte. Takım iyi oynadığın da, iyi sonuçlar elde ettiğin de hiç ortaya çıkmayan bu kişiler az takım sendeledi mi ise hemen okları Abdullah hocaya çevirmekte. Bu Abdullah hoca tüm olumsuz koşullara rağmen bu takımın ligi üçüncü sırada bitirmesini sağladı. Özellikle ligde son Başakşehir karşısında alınan galibiyette sahaya sürdüğü ilk 11, oyun taktiği ve oyuncu değişiklikleriyle büyük pay sahibi oldu. Yine teknik direktörlükteki farkını ortaya koydu.

Kendisini eleştirenlere en iyi cevabı sahada veriyor ve vermeye de devam edecek. Şimdi takımını kupa finaline hazırlıyor.

Bu önemli maç öncesi de en güven duyduğumuz isimin yine Abdullah hoca olduğunu belirtmek isteriz. Hem oyun taktiği hem sahaya süreceği ilk 11 ile bu maça da damgasını vuracağına hiç şüphe duymamaktayız.

Başta Abdullah hoca ve ekibi olmak üzere futbolculara zorlu Beşiktaş maçı öncesi sonsuz başarılar diliyoruz...

 

FIRTINA ÇOŞACAK OLİMPİYAT YANACAK!

Trabzonspor'un en büyük kozu taraftarı...

Bordo-Mavili ekibin nedenli büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu herkes Beşiktaş maçı öncesi bir kez daha çok iyi gördü.

Bordo-Mavili taraftarlar kupa maçı için Olimpiyat Stadı'nda kendileri ayrılan 37 bin bileti 5 dakika gibi kısa bir sürede tükettiler.

Bu gerçekten gurur duyulacak bir şey.

Bu taraftarlara ancak şapka çıkarılır.

Perşembe günü Trabzonspor büyük bir taraftar desteğini arkasında bulacak.

Son söz olarak ta şu belirtmeliyiz ki bu büyük taraftara kupa yakışır. Bordo-Mavili futbolcuların da gerekeni yapacaklarına inancımız tam.

 ONUACHU ELDE TUTULMALI

Büyük maçlar büyük oyuncularla alınır.

Bu futbolcular maçın sonucunu her an değiştirebilecek özelliklere sahiplerdir.

Böyle oyuncular kadromuzda bulunduruyorsanız kupalar da kazanabilirsiniz.

Diğer rakiplerinizden bir farklılığınız olabilir.

İşte Trabzonspor'da fark yaratan oyunculardan biri de golcü oyuncu Paul Onuachu. Üstün top tekniği, güçlü fizik yapısı ve gol yollarındaki bitiriciliği ile adeta rakiplerin korkulu rüyası olmuş durumda. Tüm takımlar bu oyuncuyu durdurmak için önlem almaya çalışsa da hep hüsran yaşamaktalar.

Yeter ki istediği toplar alsın onu tutmaya kimsenin gücü yetmez.

Son Başakşehir maçında attığı golle Trabzonspor'u üçüncülüğe taşıyan Onuachu kupada Beşiktaş ile oynanacak final maçında da takımın yine en önemli kozu olacağını gösterdi. Son olarak ta şunu belirtmek isteriz ki takıma büyük katkı sağlayan Onuachu gibi bir değerin elde tutulması için tüm fedakârlıklar yapılmalı. Tartışılır isimler alınıp paralar çöpe atılacağını kalitesiyle kendisini kanıtlamış Onuachu'nun yeni sezonda da takımda kalması için ne fedakârlık gerekiyorsa yapılmalı.

Onuachu Elde Tutulmali

HAKEME DİKKAT ÇEKİLMELİ

Trabzonspor bu sezonki en önemli maçına Perşembe akşamı Beşiktaş karşısında çıkacak.

Bu maç öncesi Bordo-Mavili ekip adına en büyük dezavantajlı durumun hakemi yönetimi olacağını dile getirirsek hiç abartmamış oluruz herhalde.

Zira sezon başından beri Bordo-Mavili ekibin yaşadığı hakem hataları ortada. Hakemlerin 3 İstanbul takımına yaklaşımı da malum herkes tarafından da çok iyi bilinmekte. Bu bakımdan bir hakem faciası ile karşı karşıya kalınmaması için yönetim gerekli önlemleri almalı.

Aksi takdirde iş işten geçtikten sonra isyan etmenin hiç bir faydası olmayacak. Trabzonspor'un en küçük hakem hatasına tahammülü yok.

Karşılaşmada görev alacak hakem arkadaş adaletli bir yönetim ortaya koyup maçın önüne geçmemelidir.

Adsız Tasarım-7