Türkiye'de futbol çığırından çıktı . Türkiye'de futbol adaleti de çığırından çıktı. Artık kimin ne yaptığı neden yaptığı hiç önemli değil.

Medya gücünü arkana almışsan, para ve güçlü lobini Turkiye'nin her kurumuna yerleştirmişsen futbolda ne tür suç ve ihlaller yapmışsan artık hiçbir önemi yok. Para da sende güç de sende lobi de sendeyse haklı da sensin güçlü de sensin suçsuz da sensin mağdur da sensin.2011 senesinden beri futbolumuzda yok edilen adaletsizlik günümüze kadar katlanarak geldi. Bu saatten sonra Türkiye'de adaletten bahsetmek hem yersiz hem de gereksiz.

Saha içerisinde hunharca dövülen Trabzonsporlu taraftarların dünyada eşi benzeri olmayacak şekilde özgürlüğünün kısıtlanması buna mukabil bu şiddeti uygulayan Fenerbahçeli futbolcular hakkında Türk Adli makamlarının hala hiçbir işlem yapmaması ülkemizde var olan güçlülerin hukukunun Trabzonspor'a karşı uygulanması hem anlamlı hem de düşündürücüdür.

Düşündürücüdür çünkü Trabzon'daki maçtan sonra gerek Fenerbahçeli her yönetici ve futbolcuları ile Fenerbahçe’nin futbol dünyası dışındaki bütün uzantılarının hükümete karşı uyguladıkları abartılı seçim şantajı ve orantısız manipulasyonlarının etkisini verilmiş ve verilemeyen cezalarla görmek Fenerbahçe dışındaki bütün futbolseverleri adeta kahretmiştir.

Trabzonspor'a karşı en üst perdeden verilen 6 maçlık seyircisiz maç oynama cezasının gölgesinde bu akşam Konya'da oynanan lig maçının sonucunun ne olduğu gerek Osayi'nin gerekse de Oosterwolde ile İrfan Can Egribayat'in Futbol Federasyonunca sırtlarının sıvazlanmasından daha büyük bir önem arz etmemektedir.Dün akşam Konya’da alınan ikisi süper biri penaltıdan üç gollü galibiyette en önemli an senenin başında alınan ancak sakatlığı nedeniyle uzun zamandır kadroya giremeyen Mislav Orsic’in süre almasıydı. Trabzonsporlu oyuncuların maçın başındaki 1 dakikalık protestosu Türk Futbolunda adalet için her zaman en büyük mücadeleyi verecek olan takımın yine Trabzonspor olacağını göstermiş oldu.