Türkiye Futbol Federasyonunun ağlanacak haline gülüyoruz. Türk futbolunun içine eden  Tatlı  efendi ! maalesef 1923’de kurulan TFF’nin en kötü başkanlığını yapıyor. PFDK, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının cezalarını açıklıyor. Aynı gün ceza alan sarı-lacivertliler futbolcu ilk resmi maçta forma giyiyor. Tatlı mısın, ekşimişin,  artık  istifa edersen Türk futboluna en  büyük hizmeti verirsin. Sizi orda kim tutuyor hala ?

Topu kabak görenlerin yönetici olduğu TFF’deki Trabzon’un temsilcisi arkadaşa da buradan bir iki kelam etmek lazım. Yalçın Orhan, siz saygı değer bir iş insanısınız. Trabzonspor’u kıyım kıyım doğrayan TFF’de başkan yardımcısı olarak orada hala orda oturmanız  acaba koltuk sevdası mı? Mücadele etsen Trabzonsporlular gam yemeyecek ama. Sizde ne yazık ki, ‘Padişahım çok yaşa’’  biçiminde bir yöneticilik tarzınızı  sürdürüyorsunuz.  Bu çadır fedarasyonu bir önce görevini bırakmalı. Çünkü, Türk futbolununda  1-2 takımı temsil ediyor. Yani Fenerasyon  !

Gelelim maça… Konyaspor can derdindeydi. Trabzonspor’dan puan veya puanlar alarak tehlikeli bölgeden uzaklaşmak niyetindeydi. Bordo-Mavililer, sahaya elindeki en yeterli kadrosuyla çıktı. Savunmada ve orta alanda üçgenler yaparak Konyaspor kalesine gitti. Fırtına’da kalede Uğurcan günündeydi. Önemli pozisyonlarda ev sahibi takıma gol izini vermedi. Savunmada  Mendy, geri dörtlüyü toparladı, Orta alanda görünmeyen  Bardhi arı gibi çalıştı. Nicolas Pepe, Trabzonspor’un etkisiz elemanıydı. Mısırlı Trezeguet, şık golü ve futbolu ile en  çalışkan oyuncu oldu. 2-0’dan sonra 2-1’e gelen  karşılaşmada Fırtına’yı rahatlatan Fountas’ın ceza  sahası dışından attığı gol oldu. Bu galibiyet ile Trabzonspor’un yüzü güldü. Seyircisiz 6 maç cezası alan Trabzonspor karşısındaFenerbahçeli  oyuncuların aldığı komik cezalar sonucu adeta Jean de La Fontaine’den şiirler gibi.