Trabzonspor'un bu sezon en büyük hedefi Ziraat Türkiye kupası olsa da ligdeki elde edeceği üçüncülükte çok önemli bir başarı olacaktır. 

Lig üçüncülüğü saygınlık açısından da Bordo-Mavili ekibin marka değerini arttıracaktır. Bu nedenle Trabzonspor Beşiktaş ile girdiği üçüncülük yarışını kazanmak için ligde kalan haftalarda tüm gücünü göstermeli. 

Kesinlikle lig ikinci plana itilmemeli. 

Bordo-Mavili ekibin ligi üçüncü sırada bitirmek adına Beşiktaş’a nazaran daha avantajlı olduğunu da söyleyebiliriz. 

Yeter ki son haftalardaki iyi futbolunu sahaya yansıtabilsinler. 

Trabzonspor'un kupa şampiyonluğunun yanı sıra ligde elde edeceği üçüncülük ile bu sezon taraftarlarına bir teselli vermiş olacaktır. Bu fırsat kaçmamalı. 

Futbolcular gerek ligde gerekse de kupadaki son viraja girilirken üzerlerine düşeni yapmalılar. Teknik ve oyuncu kadrosu ile Trabzonspor'un bu iki hedefine de ulaşacağına inanmaktayız. 

Bordo-Mavili takıma gerek lig gerekse de kupa maçlarında sonsuz başarılar diliyoruz.

KONYASPOR SINAVI ÇOK ÖNEMLİ

Trabzonspor'un lig üçüncülüğü yarışında bugünkü Konyaspor sınavı çok önemli. 

Bordo-Mavili ekibin baktığımızda Konyaspor deplasmanlarının oldukça zorlu geçtiğini görmekteyiz. Bu maçta da Trabzonspor'un karşısında agresif bir Konyaspor olacaktır. 

Bordo-Mavili ekip eğer en az Konyaspor karşısında sahada bir mücadele ortaya koyamazsa bu müsabakadan galibiyetle ayrılması noktasında işi zor olacaktır. Trabzonspor maçlarına her zaman farklı gözle bakan Konyaspor, taraftarlarının da desteğiyle kazanmak için tüm gücünü ortaya koyacağı ortada

Bordo-Mavili takımında bu bilinçte olarak sahada mücadelesini en iyi şekilde vermesi gerekmekte. Bu maçtan alınacak bir galibiyet ligin kalan bölümü ve kupa maçları öncesi Trabzonspor'a büyük moral olacaktır.

LİG,  LİG OLMAKTAN ÇIKMIŞ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sürekli mağdur edildiklerini dile getirmekte. 

Kendileri üzerine oyunlar oynandığından bahsetmekte. 

En az 8-10 puanlarının hakemler yüzünden gasp edildiğini belirtmekte. 

Gerçekten Ali Koç'un açıklamaları karşısında söyleyebilecek bir laf bulamıyoruz. Adeta şaka gibi. Bu kadar da olmaz demekten kendimizi alamıyoruz. 

Yani Koç diyor ‘Ligde 30'da 30 olmalıydık’. Ligde sadece 1 yenilgi alırken 4'de beraberlik elde ettiler. Aldıkları tek yenilgi de Trabzonspor'a karşı. 

Malum o maçta da Bordo-Mavili takımın nasıl bir hakem katliamına uğradığı herkes tarafından çok iyi bilinmekte. Bu maçta Trabzonspor aleyhine haksız 2 penaltı çalınırken, nizami 2 golü de geçersiz sayılmıştı. 

Trabzonspor'un farklı bir skorla galip ayrılması gereken karşılaşma az kalsın Fenerbahçe lehine bitirilecekti. Böyle Fenerbahçe'nin yanlı hakem desteğiyle kazandığı maçları say say bitmez. Türkiye'nin gözü önünde Fenerbahçe açık açık kollanırken Sarı-Lacivertlilerin buna rağmen hala da mağdur edebiyatı içerisinde olmalarına ne denilebilir ki acaba?

Bu Fenerbahçe'nin yaptıklarına biri 'dur' demeyecek mi artık. 

Hem hakem desteği ile kazanıyorlar hem de hakemleri yerden yere vuruyorlar. 

Hep tehdit içerisindeler. Sürekli kaos yaratıyorlar. 

Gerçekten bu Fenerbahçe yüzünden lig lig olmaktan çıkmış durumda. 

Eğer ligde bu gibi takımların baskısına boyun eğilmeye devam edilirse Türk futbolunun geleceği pek aydınlık olmaz. 

Hiç bir takımın hakkı yenmemeli. 

Türk futbolunun geleceği için adaletli ortam sağlanmalı.

ANADOLU KULÜPLERİ NEDEN SUSUYOR!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç şampiyonluk için yapmadığını bırakmazken, diğer Anadolu kulüplerinin hiç sesi soluklarının çıkmaması ise çok enteresan bir durum. Fenerbahçe'ye göre 10 kat daha fazla hakem hataları ile karşıya kalan bu Anadolu takımları nasıl böyle sessiz kalabilirler gerçekten hayret edilebilecek bir durum. Kulüpler Birliği toplantısı yapılıyor. İçlerinden biri çıkıp demiyor ki ya Ali başkan sana bir hakem hatası yapılıyorsa bize 10 katı yapılıyor. Senin amacın nedir? diye. 

Son Kulüpler Birliği toplantısı sonrası Ali Koç ile yola devam edileceği yönünde açıklama yapılıyor. Şimdi bu kulüplerimiz Fenerbahçe maçlarından sonra ortaya çıkıp hakkımız yendi şeklinde açıklamalarda bulunmasın. 

Gerçekten çok garip işler oluyor. 

Bu işin sonu nasıl olacak hep beraber göreceğiz.

YUSUF YAZICI KENDİNİ TOPARLAMALI

Yusuf Yazıcı...

Trabzonspor'un alt yapıdan son dönemde çıkardığı en başarılı isimlerden biri olmuştu. 

Bordo-Mavili ekipteki başarılı performansının ardından da Fransız temsilcisi Lille'nin yolunu tutmuştu. Yusuf'un burada çok daha iyi bir seviyeye geleceğini umut ediyorduk. Ancak Yusuf Yazıcı'nın bu beklentilerimizi boşa çıkardığını söyleyebiliriz. Son dönemdeki performansıyla adeta 'Bu Yusuf olamaz' bizlere dedirtti. 

Bir zamanlar maçı tek başına çeviren bir oyuncunun şimdilerde bu kadar performans düşüklüğü içerisinde olması gerçekten çok entresan bir durum. Trabzonspor'un alt yapısından çıkarak yurt dışında oynama başarısını gösteren Yusuf'un yeni bir başlangıç yaparak kendisini toparlaması arzusundayız. 

İyi bir Yusuf Yazıcı'ya Türk futbolunun ihtiyacı var. 

Yusuf Yazcı'ya bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar diliyoruz...