Trabzonspor yeni hocasıyla değil eski hocasıyla yeniden buluştuktan sonra ilk maçını Alanyaspor ile kendi sahasında oynadı. Trabzonspor 1-0 galip gelse de hem atmosfer hem de futbol açısından beklenti içine girenler büyük hayal kırıklığına uğradı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, kurduğu ilk onbirle Nenad Bjelica’nın çok da önüne geçemedi. Zaten mevcut kadro içinde çok da değişiklik yapma şansınız yok gibi. Sadece Fountas- Bardhi değişikliği olabilirdi onu da maçın sonlarına doğru gerçekleştirdi. Bakasetas sakat olmasa bize göre yine sahadaki yerini alacaktı.

Kadro değişimi olmuyorsa ne bekleyebilirsiniz?

Sistem ve oyun değişikliği…

Açıkçası onu da göremedik.

Yeni gelmeyen geri gelen hoca tabi ki kaldığı yerden devam edecekti…

Geriye sadece futbolcuların mevcut performanslarının üzerine katma değer koyması kalıyordu.

Maalesef o da olmadı.

Maça gelirsek; Trabzonspor maça kontrollü başladı. Koşarak değil durarak oynayan bir takım. Defans bölgesinde istediğini yapan Trabzonspor hücumda ise beklentilerin uzağındaydı. Visca’nın iki şutu dışında neredeyse pozisyonu yoktu. Alanyaspor ise devrenin son dakikalarında iki net pozisyonu harcayan takımdı.

İkinci yarıya değişiklik olur beklentisi varken Avcı yine bunu yapmadı. Aynı oyunu sergilediği sırada Alanyaspor’un hatalar zinciri Trabzonspor’un 1-0 öne geçmesine neden oldu.

Son 10 dakikadaki tercihler ve değişiklikler Trabzonspor’un biraz daha sahaya ve oyuna hakim olmasını sağladı. Trabzonspor yarı boş tribünlere karşı çok da kendini yormadan 3 puan alarak 5. Sıraya yükseldi.

Trabzonspor seyircisi futbolu bilen, maçlardan zevk almasını bilen bir seyircidir. Bunu idrak edemeyenler hüsran yaşar. Bu futbolla sahaya kimseyi çekemezsiniz. Olmaz…

Dün akşamki mücadelede Visca, Berat ve Abdülkadir dışında öne çıkan isim göremedik.

Hakem Arda Kardeşler bir şeyler denemeye çalıştı ama olmadı. Çaldığı ve çalmadığı faullerle saç baş yoldurdu.

Şartlar gereği Avcı’yı şimdilik eleştirmek yersiz olur. Bu yıl için hedefleri belli, şampiyonluk bu futbolla çok uzak.

O sene belki gelecek sene…

Kalın sağlıcakla…