Neresinden bakarsanız bakın Trabzonspor- Konyaspor maçı skandallarla doluydu.

Bizi asıl düşündüren ise Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetiminin, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin gözü önünde cereyan eden bu skandallara karşı sessiz kalmasıydı.

Şampiyon olduktan sonra Şampiyonlar Ligi’ne gidileceği bilinmesine rağmen yapılan kadro planlamasının beceriksizliğine bağlı olarak oynanan futboldan dolayı bir suçluluk duygusu mu var acaba?

Olay hocadan yönetime doğru kayıyor. Yönetim bunu hissettiği anda hocayı tartışmaya açacaktır diye düşünüyorum. Zaman zaman oynattığı futbolu eleştiriyorum ancak ben bugünkü ortamda en günahsız olarak Abdullah Avcı’yı buluyorum. Bu benim şahsi düşüncem. Elindeki malzeme bu. Düşünsenize maç gidiyor, kurtarıcı olarak yerli oyuncu olarak Yusuf Erdoğan gibi; futbolu unutma yönünde hızla ilerleyen bir oyuncuya sarılmak durumunda kalıyor.

Abdullah Avcı’ya eleştiri getirebileceğim tek nokta; en azından sağ ve sol beklere alt yapıdan oyuncu çıkaramamış olmasıdır.

Baştan da söylediğimiz gibi, Trabzonspor’un Konyaspor’la oynadığı maç hakem açısından tam anlamıyla skandallarla doludur.

Birinci skandal…

Mame Diouf’un attığı gol elle oynama nedeniyle iptal edilmeliydi. VAR’da inceleme 5 dakikaya yakın sürdü. O arada VAR’daki hakemleri kim aradı merak konusu… Yalanları şu olacaktır: “Top elle temastan sonra direkt kaleye girse gol iptal olacaktı ama tam çizgide topa tekrar vuruyor.” Oysa top ele çarpmıyor, kol net şekilde topun geliş yönünde açılıp topa yön veriyor. Bu tarihi bir skandaldır. Trabzonspor, VAR devreye girdikten sonra kalesine elle gol yiyen ilk Türk takımı olarak tarihe geçmiştir. Trabzonspor yönetimi VAR hakemi Koray Gençerler’e düdük astırmalıdır.

Geçelim diğer skandala…

86. dakikada Bartra, Uğurcan'ın müdahalesiyle ceza sahasında yerde kaldı, Zorbay Küçük üçüncü kez penaltı noktasını gösterdi. Zorbay Küçük Uğurcan’a sarı kart çıkardı. Penaltı VAR’dan elle oynandığı gerekçesiyle döndü. Aynı VAR ölümle sonuçlanabilecek bariz kafaya tekmeyi görmedi. 4 dakika VAR incelemesi sonunda oradaki Kırmızı Kart görülemedi.

Bu 2 kesin skandalla Trabzonspor’un 2 puanı daha çalındı.

VAR odası lobilerin eline geçti. Artık oradan bile adalet beklemek hayal oldu.

Zaten ülkenin en büyük sorunu da bu değil mi?

Neredesin ey adalet?

Neredesin ey yönetim?