Trabzonspor, Fenerbahçe maçı sonrası haksız olarak adeta linç edilmeye başlandı. Özellikle İstanbul medyası Trabzonspor'u karalamak için adeta yarış haline girdiler. Hâlbuki tarihte Trabzon'daki olayların çok daha fazlasının diğer İstanbul takımlarının maçlarında fazlasıyla görmüştük. Tabiki ortada Trabzon olunca 'Vur abalıya' dercesine Bordo-Mavili takıma denmeyen kötü söz kalmadı. 

Bordo-Mavili takımı ve Trabzon şehrini yerden yere vuranlara en iyi cevabı ise Trabzonspor Divan Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda başkan Ertuğrul Doğan verdi. Doğan adeta Trabzon ve Trabzonspor’u ağzına alan herkese haddini bildirdi. Öyle açıklamalarda bulundu ki tek kelimeyle kusursuzdu. 

Adeta taraftarların duygu ve düşüncelerine tercüman oldu. Doğan'ın bu açıklamalarının ardından kimileri özür dilerken kimileri de Bordo-Mavili takımın çok üzerine gelindiğinde bahsetti. Doğan, bir kez daha Bordo-Mavili renklere gönül veren herkesin gönüllerini fethetti. Doğan taraftarlar tarafından da adeta 'İyi ki böyle donanımlı bir başkana sahibiz' dedirtti. Trabzonspor'un ekonomik olarak en kötü döneminde başkanlık koltuğuna oturarak ellerini taşın altına soktu. 

Birçok kez büyük ödemeler gerçekleştirerek kulübün olası bir kriz yaşamasının önüne geçti. Şimdi yine kulübün yarınlarının daha iyi olabilmesi için de var gücüyle çalışmakta. Kulüp her geçen gün ekonomik olarak daha iyi bir seviyeye de gelmekte. Ekonomik olarak büyük yol kaydeden Trabzonspor saha sonuçları olarak ta en kısa zamanda beklentilere cevap verecektir. Özellikle yeni sezonda çok daha farklı bir Trabzonspor izleyeceğimizi söylemek isteriz. 

Doğan, Trabzonspor'u en iyi şekilde temsil etmekte. 

Başkanı bizler de bir kez daha kutluyoruz...

YETERKİ FENERBAHÇE VE GALATASARAY KAZANSIN!

Türkiye'de futbolda maalesef adaletli bir ortamın olmadığını görmekteyiz. 

Adeta sistem 3 İstanbul takımının korunması üzerine kurulmuş. 

Özellikle bu sezon hakemler tarafından Fenerbahçe ve Galatasaray lehine yanlı kararlar verilmekte. Bu takımlar ne zaman sıkışsa devreye hemen hakemler girip maçın sonucuna tesir etmekteler. İşin en enteresan tarafı ise bu iki takımın bu kadar kollanmalarına rağmen yine en çok bu iki takımın hakemlerden şikâyetçi olmaları. 

Bu şekilde davranmalarını nedeni de belli. Hakemlerin kendilerini koruduklarını bildikleri halde dertleri diğer karşılaşmalarda da hakemleri etki altına almak. 

Bunda da başarılı olmaktalar. Baskı altına aldıkları hakemler tam istedikleri gibi bir yönetim göstermekteler. Ligde istedikleri gibi devam etmekte. 

Yeter ki bu iki takım kazansın diğer takımların canı mı yanmış hiç önemli değil. 

İşte bu adaletsiz ortamın devam etmesi durumunda Türkiye’de maalesef istenmeyen görüntülerin önüne geçilmesi de mümkün görünmemekte. 

Anadolu takımları bu 3 İstanbul takımına ezdirilmemelidir. 

Bu düzen böyle devam ettiği müddetçe Türk futbolunun marka değeri iyice yerle bir olacaktır.

BARDHİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Trabzonspor'un büyük umutlarla renklerine kattığı futbolculardan biriydi. 

Kendisinden beklentiler çok fazlaydı. 

Ancak zaman zaman parlasa da bir türlü istenen performansı ortaya koyamıyordu. Bu istikrarsız performansı da gözden düşmesine neden oluyordu. 

Forma şansı bulmakta zorlanırken devre arasında Bordo-Mavili ekiple yollarını ayırmanın da eşiğine gelmişti. 

Ancak kendisine önemli teklifler gelmesine rağmen o gitmek yerine forması için savaşmayı tercih etti. Yerlinin yerlisi olarak kabul edilen Abdülkadir Ömür kaçarcasına Trabzonspor'dan ayrılırken, o ise zaman zaman sert eleştiriler aldığı Bordo-Mavili ekibe küsmeyerek mücadeleye devam etti. 

Son haftalarda ise üstün bir performans ortaya koyarken adeta resital sunmaya başladı. İyi futbolunu attığı ve attırdığı gollerle süslerken bir anda taraftarların da sevgilisi haline geldi. Trabzonspor'un da ligde ve kupada son haftalarda iyi bir performans ortaya koymasında büyük pay sahibi olan isimlerden biri oldu. Kimden bahsediyoruz tahmin etmek çok fazla zor olmasa gerek. 

Tabiki Enis Bardhi. Futboluyla yükselişe geçen Enis Bardhi Fenerbahçe maçı sonrasında yaptığı açıklamalarla da dikkat çekti. Sahada yaşanan provakasyona değinen tek futbolcu oldu. Trabzonspor'u sahiplenmesiyle de gönülleri iyice fethetti. Trabzonspor formasını saha içinde terinin son damlasına kadar ıslatan Enis Bardhi'nin bu çabasının karşılıksız bırakılmaması ve sözleşmenin uzatılmasını düşünmekteyiz. Hem son haftalarda artan performansı hem de Trabzonspor'u sahiplenmesiyle bunu fazlasıyla hak ettiğimizi düşünmekteyiz. 

Alkışlarımız Bardhi için. 

Böyle devam et Bardhi...

KALEYE TAKVİYE ŞART

Trabzonspor transfer için birçok mevki için oyuncu arayışında. 

Ancak kaleci transferinden hiç bahsedilmemekte. 

Şimdi Uğurcan Çakır sakatlansa kaleye koyulacak hiç bir isim yok.

Mevcut kalecilerin Trabzonspor için oldukça yetersiz oldukları malum ortada.

Yeni sezonun transfer planlaması yapılırken listenin başına kaleci transferinin yazılması şart. 

Bir takım için kaleci çok önemli. 

12. adam konusunda büyük özen gösterilip rekabeti arttıracak bir isim kadroya dahil edilmelidir.

DERS ALINMALI

Bordo-Mavili taraftarlar Fenerbahçe maçına akın etmiş ve tribünleri hınca hıç doldurmuşlardı. Takımada büyük destek vermişlerdi. 

Ancak Fenerbahçeli futbolcular ne kadar tahrik edici, hakemler ne kadar taraflı olsa da bu maçta bu kadar taşkınlığın içine girmemeleri gerekirdi. 

Sahaya atılan su şişelerinin yanı sıra maçtan sonra sahaya girilmesi Trabzonspor'u da zor durumda bıraktı. Özellikle Trabzonsporlu futbolculara bile su şişesi fırlatılması olacak iş değildi. Bu sinirlerine hakim olamamaları yüzünden Trabzonspor'a da büyük zarar vermiş oldular. Şimdi Trabzonspor nasıl bir yaptırımla karşı karşıya kalacağını beklemekte. Umarız adil bir ceza verilir. 

Bu maçtan Trabzonsporlu taraftarların gerekli dersi aldıklarını umuyoruz. Bordo-Mavililerin en az cezayla bu süreci atlatmasını temenni etmekteyiz.