Trabzonspor, şampiyonluğun ağırlığını bir türlü kaldıramıyor. Aradan aylar geçmesine rağmen eski günlerine dönüşü oldukça sancılı geçiyor. O dönüş yaşanacak mı? Açıkçası, sahada oynayan futbolculardaki ruh ve oynanan futbol hiç de umut vermiyor.

Abdullah Avcı her ne kadar Kasım ayını işaret etse de Aralık ayını, daha doğrusu Fenerbahçe ile oynayacağımız maçı beklemek gerekir diye düşünüyorum. Dünya Kupası bitecek, ara transfer dönemi başlayacak derken kafalar da netleşir. Dolayısıyla kimin takımda kalacağı kimin gideceği Fenerbahçe maçıyla netleşir. Abdullah Avcı o maçtan önce büyük ihtimalle bizim için sıradan bir maç diyecektir belki ama kesinlikle öyle olmayacaktır.

Geçen hafta evinde Konyaspor’a karşı 2-0 öne geçmesine rağmen sahadan 2-2’lik sonuçla ayrılan Trabzonspor’dan herkes bir çıkış bekliyordu. Ankara’da oynanan futbol ve alınan sonuç herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Bordo Mavililer 1-0 öne geçmesine rağmen yine bu skoru koruyamadı ve sahadan 1-1 berabere ayrılarak 1 puana razı oldu. Aslına bakarsanız bu 1 puanı hak edecek bir futbol da oynanmadı.

Sahada yer alan futbolcu kadrosuna baktığınızda futbol dehası Hamsik dışında öne çıkan başka bir oyuncu olmadı. Hele hayal kırıklığı yaratan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’e ne demeli bilmiyorum. Yusuf Yazıcı futbolla yeni tanışmış biri gibi oynarken, Abdülkadir Ömür’ün performansı git- geller yaşıyor.

Abdullah Avcı sürekli olarak geçen yıl ki kadroya sarılıyor. Hal bu 0ki futbol kolektif oynanan bir oyundur. Visca, Dorukhan, Peres olmayınca bu takımdan umudu kesecek miyiz? Hani yeni transferlerin? Bu mu oynayanların performansı? Nerede Emirhan, nerede Lahtimi? Neden aldın, neden oynatmıyorsun? Visca dönene kadar düzelmeyecek miyiz?

Peki ya alt yapı? Galatasaray’ı “Sahada İstiklal Marşı’nı okuyacak futbolcusu yok” diye eleştirdiğimiz günleri ben unutmadım. Trabzonspor da neredeyse o noktaya gidiyor haberiniz olsun. Arkadaş şu U19’da kaleciden başka çıkaracağımız oyuncu yok mu Allah aşkına. İnsan bir sağ bek, sol bek falan çıkarır en azından. O da yok!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Teknik Direktör Abdullah Avcı, Dünya Kupası arasında bu olayın muhasebesini yeniden yapmalı. Yoksa bu yıl Abdullah Avcı’nın bahsettiği hiçbir kulvardan başarılı çıkma şansımız yok.