Trabzonspor bu sezon beklentilerin çok uzağında kaldı. Ne futbol ne de sonuç olarak beklentilere cevap veremedi.

Trabzonspor bu sezon beklentilerin çok uzağında kaldı.

Ne futbol ne de sonuç olarak beklentilere cevap veremedi.

Şampiyonluk mücadelesi veren rakiplerle arasındaki güç farkı çok yüksekti.

Nitekim ligde zirvede yer alan iki ekibin puan olarak ta çok gerisinde kaldı.

Kupayı da Beşiktaş'a kaptıran Trabzonspor için tek teselli ligi üçüncü sırada bitirmek oldu. Şimdi gözler yeni sezona çevrildi. Malum rakiplerin kadro kaliteleri ortada.

Zaten iyi kadrolara sahipler ve bu kadrolarını daha da iyi isimlerle takviye etmek için transfer çalışmalarını sürdürmekteler. Doğal olarak böyle rakiplerle şampiyonluk yarışının içine girebilmek için en az onlar kadar güçlü bir kadroya sahip olmanız şart. Şuan ki mevcut kadronun oldukça yetersiz olduğu malum ortada.

Trabzonspor'un kaderini tamamen yeni yapılacak transferler belirleyecek.

Sürekli dile getiriyoruz. Yeni transferlerin yeterliliklerine çok dikkat edilmeli. Zaten kadroda çok düşük seviye de birçok oyuncu mevcut.

Üstüne yenileri eklenmemeli. Şimdi eldeki oyunculardan çoğuyla yolları nasıl ayrılmanın hesapları yapılıyor. Bu nedenle yeni dönemde Trabzonspor'un formasını taşıyacak yeterlilikte olan isimler kadroya katılmalı.

Sırf transfer olsun diye oyuncu alınmamalı.

Böyle oyuncular alınacağına hiç alınmaması çok daha doğru olacağı ortada.

Sıradan oyuncuların takıma bir şey katmayacakları gibi boşu boşuna kulübe külfet olmaktan başka hiç bir karları olmayacak.

Rakiplerin kadro kaliteleri ortadayken onlarla baş edecek bir kadro oluşturulmalı.

Bu yaz transfer dönemi en iyi şekilde değerlendirmeli.

.....

ARZUMUZ ONUACHU’NUN

TAKIMDA TUTULMASI

Trabzonspor'un şuanki transferde bir numaralı gündemi Paul Onuachu...

Merak edilen konu yeni sezonda golcü oyuncunun takımda olup olmayacağı.

Kiralık olarak Trabzonspor'da forma giyen yıldız futbolcu kalitesini çok iyi gösterdi. Adeta Trabzonspor'un her şeyiydi. Beklenti yeni sezonda da bu oyuncunun kadroda tutulabilmesi. Ancak bu hiç de kolay olmayacak gibi gözüküyor.

Bu oyuncu için istenen bonservis ücreti ile Trabzonspor'un verebileceği rakam arasında büyük bir fark var. Ancak Trabzonspor bu oyuncuyu kadrosuna katabilmek için tüm şartlarını zorlamalı. Ne performans ortaya koyacağı belli olmayan bir futbolcu alınacağına bilindik yarar sağlayan bir oyuncu ile yola devam etmek çok daha doğru olacaktır. Arzumuz Onuachu'nun takımda tutulabilmesi.

Aksi taktirde en az Onuachu kalitesinde bir oyuncu kadroya mutlaka dahil edilmeli.

......

KEREM OYNAYABİLECEĞİ

BİR TAKIMA GÖNDERİLMELİ

Kerem Şen bu sezon takımda az da olsa forma şansı bulan genç oyunculardan. Ancak bu oyuncuyu şu karşılaşmada da iyi oynadı diyebileceğimiz hiç bir maç yoktu. Özellikle genç futbolcuyla ilgili ligin son haftasında Ankaragücü ile oynanan maçta çok daha iyi izlenim sahibi olduk. Kerem karşılaşmanın 19. dakikasında Bardhi'nin sakatlanmasıyla birlikte oyuna dahil oldu. En küçük bir olumlu hareketini göremedik. Pas atamayacak kadar acizdi. Teknik direktör Abdullah Avcı tarafından da 83 dakikada oyundan alındı. Kerem'in oyunda kaldığı sürede Bordo-Mavili takım hiç abartmazsak sahada adeta 10 kişi gibiydi. 

İlk kez Trabzonspor'un kadrosunda olup ta bu kadar kötü bir performans ortaya koyan bir futbolcuya şahit olduk.

Kerem değil şampiyonluğa oynayan ekiplerden biri olan Trabzonspor'da forma giymek Süper Lig'de oynayacak yeterlilikte değil maalesef.

Kerem oynayabileceği bir takıma gönderilmeli.

Bu hem Trabzonspor hem de futbolcu için son derece doğru bir karar olacaktır.

………………

GÜNDEM DIŞINDAKİ

İSİMLER YAZILMAMALI

Transfer sezonu başlayınca birçok futbolcunun adı Trabzonspor ile geçmeye başladı.

Yusuf Erdoğan ve Dorukhan Tokgöz de bu isimlerden.

Şu anki performanslarıyla Süper Lig seviyesinin altında olan Trabzonspor’un iki eski futbolcusunun Bordo-Mavili takım ile ne işi olabilir acaba? demekten kendimizi alamıyoruz doğrusu. Sadece bu isimlerin transfer gündeminde kesinlikle olmadığını dile getirebiliriz. Yine birçok oyuncunun daha adı Trabzonspor ile geçmekte. Hele de bazı oyuncularla ilgili öyle haberler yapılıyor ki neredeyse transferler bitme aşamasına getiriyorlar.

Hâlbuki bu oyuncularla ilgili hiç bir girişimde bulunulmuş değil.

Bu gündemde olmayan transfer haberleri de Trabzonspor yönetimini zor durumda bırakıyor. Bordo-Mavili yönetim de bu uyduruk haberler karşısında kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına zaman zaman açıklama yapmak zorunda kalıyor. Sonuç olarak resmi açıklama yapılmadıktan sonra gündeme gelen isimlere itibar edilmemeli. Ama aldığımız duyumlar Bordo-Mavili yönetimin transferde ince eleyip sık dokumakta olduğu ve fark yaratacak oyuncularla ilgilendikleri yönünde.

Bordo-Mavili taraftarlar biraz daha sabırlı olsunlar.

Takıma gerekli takviyelerin yapılacağına görecekler.

.....

EKSİKLER BELLİ

Trabzonspor'un geride kalan sezonda en büyük eksikliği defans, orta saha ve forvet mevkilerinde yaşadı.

Mevcut stoperler yeterli seviyede olmayınca burada farklı mevkilerde oynayan oyuncular görev aldı. Orta saha Bakasetas’ın da gitmesiyle birlikte iyice etkisiz bir duruma geldi. Forvet hattında da yeterince üretkenlik sağlanamadı.

Bir tek Onuachu'nun bireysel becerileri ile gol yollarında zaman zaman etkili olabildi. Onuachu'nun olmadığı maçlarda yeri doldurulamadı ve üst üste puan kayıpları yaşandı. Enis Destan ve Umut Bozok ile olmayacağı çok net görüldü.

Bu eksikliklerde Trabzonspor'un zirve yarışına erkenden havlu atmasını sağlayan unsurlardan oldu. Buradan çıkaracağımız ders savunma, orta saha ve forvet hattına mutlaka kaliteli takviye yapılması gerektiğidir.

Rakiplerin kadro kalitesi de ortadayken Bordo-Mavililer de fark yaratacak oyuncular transfer ederek gücüne güç katmalı.